Vsak ki ima doma teraso, na njej pa posajeno travo, lahko ve, da je trava lahko zelo zakomplicirana in pa težavna za rast. Tako je potrebno uporabljati gnojilo za travo, v kolikor želimo, da bo naša trava na terasi skozi celo leto lepa zelena in pa enakomerne rasti. Poleg tega pa je potrebno upoštevati še več drugih faktorjev, ki so zelo pomembni za rast trave.
Gnojilo za travo pa bo prišlo zelo prav, saj bo travi dajalo vse potrebne hranilne snovi in pa minerale, ki jih ne dobi od zemlje, v kateri je posajena. Zato pa je to ključnega pomena, če želimo imeti lepo trato. Pomembno pa je tudi, kdaj gnojimo travo. Najbolj priporočljivo je gnojenje jeseni in pa spomladi. To pa je zaradi zelo preprostega razloga. Jeseni uporabimo gnojilo za travo zato, ker jo tako nekoliko zaščitimo pred zimo, torej ji damo vse potrebne hranilne snovi, da bo lažje preživela zimo. Nato pa gnojenje spomladi okrepi travo po zimi, kjer jo je lahko sneg močno izčrpal.
Seveda pa moramo upoštevati tudi to, da rabi trava ogromno vode za nemoteno rast. Zato moramo v sušnih primerih, oziroma v dnevih, kadar ni dežja, travo zalivati tudi do 30 minut ali pa še več, odvisno od tega, kako velika je. To pa bo ključno za nemoteno rast, poleg uporabe gnojila za travo.
V kolikor pa se držimo teh dveh rešitev, torej, da travo redno zalivamo, kadar ni dežja in pa da se uporablja gnojilo za travo, dvakrat na leto, torej jeseni pred zimo in pa spomladi po zimi, bi morali imeti kvalitetno travo, ki bi bila primerna za kakšno lepo teraso in si lahko tako lepo popestrimo naš prostor na dvorišču.
Terasa se lahko zelo lepo poda k hiši in ustvari kakšen prostor za kakšno zunanjo mizo, tako da se definitivno splača malo potruditi, da bo imela terasa lepo travo.